Jak nám pomoci?

Jsme stále se rozvíjející malá rodinná miniZOO, která není veřejnosti volně přístupná, nemá tedy pravidelný příjem ve formě vstupného. Ne vždy jde jen o finanční pomoc, i když např. veterinární, kovářskou práci, vitamíny, minerály aj.  musíme zaplatit financemi. Nakrmit tolik hladových krků není jen tak, pro Vaši představu zkrmíme zhruba 1 tunu zrnin měsíčně, mnoho kilogramů zeleniny, ovoce, masa, na celou zimu máme zhruba 60 velkých balíků sena /po cca 400kg/.

Možná Vás překvapí, čím vším můžete přispět, co vše můžete přivést, co byste jinak "vyhodili".

Finanční pomoc:

Je možné finančně pomoci třemi různými způsoby.

  1. jakoukoliv finanční částkou
  2. adopce zvířátka - adopce je finanční podpora zvířátka po dobu jednoho roku. Částka je přesně stavena částkou, většinou se jedná o poměrnou část provozních nákladů na rok zvířátka.
  3. sponzorství zvířátka - přispěním jakékoliv částky na dané zvířátko.

S Vaším souhlasem bude Vaše jméno uvedeno u voliéry / výběhu zvířátka a samozřejmě na našem webu / FB - po dobu adopce nebo ekvivalentní doby sponzoringu. U adopce se můžete přijet za zvířátkem po domluvě podívat, případně jej nakrmit apod.

V případě zájmu o finanční pomoc nás prosím kontaktujte emailem, domluvíme vše potřebné, pošleme podklady atd.

Krmení:

     Máme mnoho zvířat, která baští jen ovoce a zeleninu, nedá se jim nasypat zrní aby jim to stačilo. Čerstvou stravu musí dostávat každý den, jsou zvířata, která si např. vodu berou jen právě z takové stravy. Uvítáme tedy veškeré ovoce, zeleninu /kromě všeobecně známého avokáda/.

      Dále jsou zvířata která baští jen maso /sovy, kočky, kajmanky aj./, těm dáváme mražená jednodenní kuřata, myši, kuřecí srdíčka apod.

     Vzhledem k tomu, že si chováme také potravu pro své svěřence - myši, moučné červy - šváby aj. uvítáme také suché pečivo, již hodně měkké ovoce či zeleninu, jakékoliv suché potraviny /mouka, těstoviny/

 

Ovoce - zelenina - obiloviny - zrní - pšenice - ječmen - oves - proso - slunečnice - hrách - mouka - těstoviny - musli tyčinky, sušené ovoce - jednodenní kuřata - myši - kuřecí srdíčka - suché pečivo - SENO - kočičí granule - psí granule - granule pro králíky - granule pro morčata - krmné směsi pro drůbež atd. 

 Podestýlka:

     Všechna zvířátka misí být  ustájena na podestýlce, která se dá vyměnit. V drtivé většině používáme hobliny a štěpku, na zimu také slámu, písek, pro terarijní zvířata lignocel. Tento materiál je velmi potřebný a stále je ho nedostatek. 

 Rostliny, kameny, stromy, keře:

     Protože fauna jde ruku v ruce s flórou, snažíme se aby byla zoo, nejen naučná, ale také krásná, příjemná na oko, prostě místo, kam se budete rádi vracet a tiše pozorovat nejen zvířátka, ale také rostliny potažmo včeličky rejdící na květech keřů. Samozřejmě všude krásné keře nelze zasadit, neboť např. kozy "sežerou" nač příjdou, kromě trávy :D, takže právě zasazená bylinková zahrádka by jim moc chutnala :) . Nicméně kolem voliér, u jezírek apod. máme mnoho prostor která bychom rádi postupně osázeli.

 Milujeme například ibišky. V letošním roce se nám podařilo sehnat mnoho druhů ibišků, některé již i kvetly, těšíme se na jejich krásu na příští rok.

 Uvítáme také kameny, kačírek, ale také materiál na voliéry /nejvíce jakékoliv desky/, hranolky, střešní latě apod.

Takže pokud máte nějaké takové "přebytky" či rušíte nebo měníte styl zahrádky, dejte nám vědět, určitě budeme rádi za jakoukoliv materiálovou pomoc.