ZOOTERAPIE S MINI PONÍKY

Zooterapie v podání našeho malého koníčka případně poníčků a jeho doprovodu je vhodná pro zařízení jako je domov seniorů, zařízení se zvláštním režimem, dětský domov, léčebna dlouhodobě nemocných, nemocnice apod.

Nejenže miniaturní koníček přijede k Vám do zařízení, a přijde za vámi na zahrádku, přijde především až do budovy k lůžku klienta. Emoce a slzy štěstí klientů nás ženou dál v naší práci. Malý koník mající trpělivě hlavu v klíně babičky či dědečka je pohled k nezaplacení.

Tento ojedinělý zážitek je také vhodný jako vánoční či narozeninový dárek pro zařízení, kde pobývá Váš rodinný příslušník či známý. Uděláte radost nejen těm svým, ale také jeho kamarádům, spolubydlícím.

Po zaplacení zasíláme DÁRKOVÝ POUKAZ.

     Přítomnost zvířat u člověka, ať už zdravého či nemocného, dítěte nebo seniora má své blahodárné účinky. Je to věc, která je známá od dávných věků.  Zooterapie jde ruku v ruce s psychoterapií. Člověk – zvíře dokáže vyvolat pozitivní sociální a emocionální terapeutické efekty, které mohou přispět ke zlepšení zdravotního stavu. Pod pojmem zooterapie rozumíme pozitivní až léčebné působení zvířete na člověka. Ať už nám jde o zlepšení paměti, motoriky nebo zmírnění stresu, je zde zvíře vždy v roli prostředníka, tzv. koterapeuta.

  • citové vjemy - příchod zvířete vzbudí ve většině klientů emoce. Mnoho lidí v dětství mělo doma zvířata, proto jejich návštěva pomáhá posilovat vzpomínky a zážitky s nimi, zlepšuje orientaci, paměť, čímž nepřímo pomáhá v útlumových stavech a depresích.  Pro seniory znamenají zvířata naplnění jejich neuspokojených potřeb náklonnosti, blízkosti, starostlivosti, důvěry, lásky a radosti.,
  • senior6

    svalová koordinace - klient zvíře má v náručí, hladí jej, mluví na něj, nepodmíněně tak procvičuje řečové schopnosti, jemnou svalovou koordinaci.
  • komunikace klienta - zvíře je v rozhovoru s ostatními klienty a také se sociálními pracovnicemi, jakýmsi spouštěčem rozhovorů - téma společných zážitků. Je překvapivé, jak zejména málomluvní klienti najednou mají potřebu sdělit své pocity. Po návštěvě většina přítomných seniorů stáčí debaty právě k proběhlé návštěvě zvířat. Sociální pracovnice opačným směrem může přes zvíře začít rozhovor a komunikaci na mnohdy hůře komunikovatelné téma začít právě přes návštěvu zvířete.

Na terapeutický program používáme okrasný druh slepiček, který je menší než slepice nosnice. Tento druh slepic je velmi klidný, není agresivní,zvláštností je na nich zejména jejich peří, které je velmi huňaté, slepičky nabývají dojmu, že jsou chlupaté. Jsou tedy velmi příjemné na dotek. Slepičky jsou vždy před návštěvou vykoupané, tedy čisté - jakoby byly připraveny na výstavu.

Terapeutický program doporučují odborníci opakovat pravidelně. Klienti se pak na termín návštěvy těší. Návštěva probíhá podle počasí buď ve společném hale, či venku na zahradě stacionáře.  Samozřejmě je možné zvíře přinést do pokojů, kde jsou ležící klienti.

 

Kupón je platný 1rok od zakoupení, termín jeho využití je na dohodě, po celý rok leden - prosinec.

 

V ceně poukazu je zahrnuta přeprava poníků v přepravníku do  50km od nás zdarma. Jezdíme i větší vzdálenosti, dopravné pak činí 15,-Kč/1km od nás (počítá se cesta tam i zpět).

 

.Doba trvání cca 1 hodina, každá další hodina + 50% z ceny. Návštěva je zpravidla uskutečněna dopoledne - ráno musíme poníka vyčistit a připravit na cestu.

Obsah zážitku: fyzicky kontakt s mini poníky. Poníci jsou velmi kontaktní a zcela trpěliví na jakýkoliv dotek.