Otázky a odpovědi k táborům

Nejčastější otázky a odpovědi k příměstským táborům

Jak je to s platbou přes FKSP?

Některé fondy mají schválené příspěvky až během jara. Je tedy zapotřebí udělat rezervovat objednávkou v eshopu počet míst které potřebujete, do poznámky uvést "platba FKSP" a jakmile budete vědět podrobnosti od svého zaměstnavatele, pošlete nám je, většinou zaměstnavatel nám pošle objednávku a my mu vystavíme fakturu. 


Proplacení příměstského tábora zdravotní pojišťovnou?

Některé pojišťovny nabízejí svým klientům proplacení části nebo celého tábora. V tom případě přineste nejlépe na začátku tábora jejich tiskopis /většinou je dostupný na jejich webových stránkách/. My jej potvrdíme a poslední den turnusu Vám předáme. Tiskopis lze potvrdit až po absolvování tábora.


Když mám každé dítě v jiné věkové kategorie a chci aby byly spolu?

Pokud patří děti věkově do jiné kategorie a potřebujete aby byly spolu, je zapotřebí objednat místa na tábor v jedné kategorii - tedy v té, kam budou chodit. Většinou je to tak, že starší dítě bude v kategorii s mladším dítětem. Děti v starších kategoriích budou dělat jiné věci, budou chodit na delší procházky /koně/, musí být zcela soběstačné apod.


Mám dítě s ADHD, Aspergerův syndromem, hyperaktivní nebo introvertní dítko, je to problém?

Velmi častá otázka. Každým rokem máme děti s ADHD, aspergerův syndromem, hyperaktivní dítě apod. Víme to předem z přihlášek, ale upřímně bychom to sami na první většinou pohled nepoznali. Děti v přírodě mají tolik vjemů a zaměstnání, že se chovají úplně jinak. Děti introvertní nenutíme ke kolektivním hrám, pokud tak nechtějí, mají svou instruktorku, která se věnuje jen jim.


Kde se budou děti stravovat?

Děti se budou stravovat v nově zrekonstruovaných prostorách sportovního klubu. Máme k dispozici novou zařízenou kuchyň, novou jídelnu, veškeré zázemí. Tyto budeme využívat také v případě nevlídného počasí. Dostatek prostoru také pro hry a zábavu.


Bude na táboře zdravotník?

Ze zákona není zapotřebí mít na příměstském táboře zdravotníka, ale protože jsme v přírodě, nikdy člověk neví, co se může stát, proto máme vždy každý den na táboře zdravotníka, tj. instruktora s oficiálním zdravotním kurzem.


Co si mají vzít děti s sebou?

Informace o tom, co si mají vzít děti s sebou, zasíláme týden před turnusem. Hlavní a nezbytnou věc, které děti  musí mít s sebou je hrníček /láhev/ označený jménem dítěte - tak aby si ji hlavně malé děti poznaly, dále ideálně batůžek s malými nezbytnostmi /např. kapesníky/. Zejména pak malé děti tašku s převlečením, kterou si nechají u nás po celou dobu tábora, většinou je třeba spodní část oblečení /spodní prádlo, legíny,  tepláky apod. -  malá nehoda, upadnutí do bláta apod./.


Co dětí mít s sebou nemají, nebo dokonce NESMÍ?

Žádné cennosti, mobily, tablety apod. Pokud je nutné, aby děti měly s sebou telefon /např. některé děti zůstávají z důvodu delšího zaměstnání déle, jsou s rodiči po skončení tábora již na "příjmu", budou mít tento telefon schovaný po dobu tábor. V žádném případě není možné, aby dítě během jakékoliv činnosti odešlo stranou, protože mu volá maminka "jak se dítě má a co dělá". Telefonování se týká jak z mobilu, tak z chytrých hodinek. Pokud je jakkoliv nutné rodičům zavolat, budeme volat z našeho služebního telefonu, případně dítě k telefonu předáme, pokud to bude nutné.


Budou někde fotografie z průběhu tábora?

Ano, v průběhu každého turnusu pořizujeme fotografie, takže se nám jich na konci turnusu sejde kolem 2000/ 1 turnus. Protože mnohdy fotí i děti, fotografie na konci tábora zpracujeme a pověsíme do našeho fotoalba na rajčeti:

https://minizooblondies.rajce.cz/

CHCI PRISPET Kód: 58/250
1 položek celkem
Zpět do obchodu