Pomáhejme

Jak nám pomoci?

Jsme stále se rozvíjející malá rodinná miniZOO, která není veřejnosti volně přístupná a nemá tedy pravidelný příjem ve formě vstupného. Vybudování veškerých výběhů, voliér, expozic jsme financovali výhradně z vlastních zdrojů. Investice to byla, je  a bude nemalá, zvláště při dnešních cenách. Prioritní je pro nás welfare zvířat, tedy aby žila v co nejlepších podmínkách, velkých prostorách, čímž se ceny za jednotlivé expozice navyšují. Nechceme jít ve šlépějích jiných i velkých zoo a mít daný druh zvířat za každou cenu, přejeme si, aby děti viděly že zvířata mohou i v zoo žít spokojeně. Kromě toho je pro nás důležité, aby i návštěvník se cítil v zoo hezky, tedy veškeré výběhy jsou dělány tak, aby lahodily oku, jsou osázeny keři a stromy.

V zoo chovu jsou služby, které musíme uhradit výhradně v hotovosti -  veterinární, kovářskou práci, vitamíny, minerály, speciální krmivo aj. Nakrmit tolik hladových krků není jen tak, pro Vaši představu zkrmíme zhruba 1 tunu zrnin, granulí, stovky kilogramů zeleniny, ovoce a masa - měsíčně na celou zimu máme zhruba 60 velkých balíků sena /po cca 400kg/ atd.

Možná Vás překvapí, čím vším můžete přispět, co vše můžete přivést, co byste jinak "vyhodili".

Nejsnadnější pomoc je pomoc finanční:

Je možné finančně pomoci třemi různými způsoby:

  1. jakoukoliv finanční částkou na transparentní účet: 2202685692 / 2010
  2. adopce zvířátka - adopce je finanční podpora zvířátka po dobu jednoho roku. Částka je přesně stavena částkou, většinou se jedná o poměrnou část provozních nákladů na rok zvířátka.
  3. sponzorství zvířátka - přispěním jakékoliv částky na dané zvířátko.

S Vaším souhlasem bude Vaše jméno uvedeno u voliéry / výběhu zvířátka a samozřejmě na našem webu / FB - po dobu adopce nebo ekvivalentní doby sponzoringu. U adopce se můžete přijet za zvířátkem po domluvě podívat, případně jej nakrmit apod.

Číslo účtu pro finanční pomoc je 1125681043 /0800 . Do poznámky nám napište vaše jméno, abychom věděli, komu platbu přiřadit.

 

Krmení:

     Máme mnoho zvířat, která baští jen ovoce a zeleninu, nedá se jim nasypat zrní aby jim to stačilo. Čerstvou stravu musí dostávat každý den, jsou zvířata, která si např. vodu berou jen právě z takové stravy. Uvítáme tedy veškeré ovoce, zeleninu /kromě všeobecně známého avokáda/. Ovoce nejen běžné, ale klidně i přebytky, ovoce padané, přezrálé atd.

      Dále jsou zvířata která baští jen maso /sovy, kočky, kajmanky aj./, těm dáváme mražená jednodenní kuřata, myši, kuřecí srdíčka apod.

     Vzhledem k tomu, že si chováme také potravu pro své svěřence - myši, moučné červy - šváby aj. uvítáme také suché pečivo, již hodně měkké ovoce či zeleninu, jakékoliv suché potraviny /mouka, těstoviny/.

KOČKOLIT - ovoce - zelenina - obiloviny - zrní - pšenice - ječmen - oves - proso - slunečnice - hrách - mouka - těstoviny - musli tyčinky, sušené ovoce - jednodenní kuřata - myši -  suché pečivo - SENO - kočičí granule - psí granule - granule pro králíky - granule pro morčata - krmné směsi pro drůbež atd. 

 Podestýlka:

     Všechna zvířátka misí být  ustájena na podestýlce, která se dá vyměnit. V drtivé většině používáme hobliny a štěpku, na zimu také slámu, písek, pro terarijní zvířata lignocel ale zejména kočičí podestýlka KOČKOLIT. Každý tento materiál je velmi potřebný a stále je ho nedostatek. 

 Rostliny, kameny, stromy, keře:

     Protože fauna jde ruku v ruce s flórou, snažíme se aby byla zoo, nejen naučná, ale také krásná, příjemná na oko, prostě místo, kam se budete rádi vracet a tiše pozorovat nejen zvířátka, ale také rostliny potažmo včeličky rejdící na květech keřů. Samozřejmě všude krásné keře nelze zasadit, neboť např. kozy "sežerou" nač příjdou, kromě trávy :D, takže právě zasazená bylinková zahrádka by jim moc chutnala :) . Nicméně kolem voliér, u jezírek apod. máme mnoho prostor která bychom rádi postupně osázeli.

 Milujeme například ibišky. V letošním roce se nám podařilo sehnat mnoho druhů ibišků, některé již i kvetly, těšíme se na jejich krásu na příští rok.

 Uvítáme také kameny, kačírek, ale také materiál na voliéry /nejvíce jakékoliv desky/, hranolky, střešní latě apod.

Takže pokud máte nějaké takové "přebytky" či rušíte nebo měníte styl zahrádky, dejte nám vědět, určitě budeme rádi za jakoukoliv materiálovou pomoc. Každou nabídku určitě zvážíme.

CHCI PRISPET Kód: 58/250
PROJEKT SURI
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 61/500
velbloudi
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 139/500
3 položek celkem
Zpět do obchodu