Želva Pardálí

Želva Pardálí, jak nechovat :( & Záchranný program

Když jsme poprvé viděli želvy pardálí přinesené v papírové krabici, nevěřili jsme svým vlastním očím. Obě želvy měly nezvykle měkký krunýř, velmi špatnou tělesnou masu, v očích pěnu. Po prvotním veterinárním vyšetření bylo zřejmé že v teráriu neměly ani tepelné, ani UV záření, které je  pro vývoj jejich karapaxu  tolik důležité. Strava složená z okurek a salátu je všeobecně pro želvy velmi nevhodná, protože neobsahuje nic, z čeho by želva zdárně prospívala, obě zmíněné zeleniny obsahují jen vodu, nic víc. Oběma želvám budou podávány oběma želvám jak injekčně, tak ve stravě vitamíny, uvidíme co bude dále. Zejména u jedné je výsledek zcela nejistý.

Želvy procházejí finančně náročnou léčbou, s nejistým výsledkem. Můžete-li nám finančně pomoci, budeme rádi.

EDIT: bohužel želva s opravdu velmi nízkým karapaxem, i přes naši náročnou želvu umírá. Želva umřela jen proto, že ji nebyl schopen majitel dopřát to, co potřebuje. Suchozemská želva není tolik náročná, stačí ji kvalitní strava, teplo a uv záření. Škoda, bohužel si myslíme, že to nebude poslední případ týraného zvířete :(

Želva Pardálí & Faunapark Blondies

Želva pardálí

(Stigmochelys pardalis)

též želva leopardí,

 

 
 
Kontaktní zvířátko:  bohužel NE - jsou poznamenány nevhodným zacházením předchozích majitelů - při jakémkoliv pohybu v okolí se schovává do krunýře.
Možnost krmení: NE, baští výhradně sama
Finanční podpora v záchranném programu: na transparentní účet.

Možnost adopce: ANO

2 položek celkem
Zpět do obchodu