Agama vousatá

Agama vousatá

 Agama australská (Pogona vitticeps) neboli agama vousatá.

 

Říše Živočichové (Animalia)
Kmen Strunatci (Chordata)
Podkmen Obratlovci (Vertebrata)
Třída Plazi (Reptilia)
Řád Šupinatí (Squamata)
Podřád Ještěři (Sauria)
Čeleď Agamovití (Agamidae)
Rod Agama (Pogona)

 agamy_.jpg

Agama australská (Pogona vitticeps) je denní ještěr z čeledi agamovitých, jiným názvem agama vousatá. Má žluté, světle hnědé až hnědočervené zbarvení (v zajetí se vyskytují variety od čistě bílé, žluté až po sytě červenou). Je převážně hmyzožravá, ale část jídelníčku tvoří i rostlinná strava. Agama, stejně jako hadi, svléká při růstu svou kůži. Ne však v celku, ale po jednotlivých částech těla (v různém časovém odstupu – hlava, ocas, tělo, končetiny). Dosahuje velikosti až 55 cm a dožívá se 15–20 let. Pro svou klidnou povahu a vcelku nenáročnou péči (při dodržení několika málo podmínek) je oblíbeným domácím mazlíčkem.

 


 
Agama vousatá v MiniZOO Blondies:
 
Agamky vousaté máme tři. Samičku Kevinu - své jméno dostala podle původní domněnky, že se jedná o Agama Lemonkasamce, který neustále utíkal /Sám doma/ a samičku Lemonu, podle svého vzácného žlutého zbarvení a dále máme samečka Leoška, kterého jsme dostali zdarma jako spáleného agamáčka od žárovky, ale léčením se nám jej podařilo dát dohromady.
Agamy patří mezi nejoblíbenější zvířátka mezi dětmi, kterých se s velkým respektem dotýkají, pod dozorem ošetřovatele si je mohou vzít na ruce, nejlépe však na hrudník a užívat si zvláštní pocit doteku chladnokrevného zvířete.
 
Kontaktní zvířátko: ANO
Možnost krmení: ANO /zážitkový prgram/

Možnost adopce: ANO

Možnost zážitkového programu "Krmení Agamí rodinky", naleznete v našem eshopu.

 
 
 
koment
Tip
od 125 Kč / osoba

Při komentovaných prohlídkách se návštěvníci dozví mnoho informacích a zvířatech a především se dostanou do výběhů, kam to jinak není možné.

Kód: 67/A-
zelvy
od 150 Kč / osoba

U nás želvy milujeme :). Malé i velké, vodní i suchozemské, býložravé i krokodýlí masožravky. Želva je velmi zajímavý plaz, o kterém si povíme spoustu zajímavostí.

Kód: 85/A
CHCI PRISPET Kód: 58/250
Krmeni agam
od 500 Kč / osoba

Lákají vás více než savci spíše chladnokrebná zvířata, plazi? Pak je tento zážitek pro vás ten pravý!

Kód: 49/V
PROJEKT SURI
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 61/500
velbloudi
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 139/500
PLAZI
od 1 500 Kč / ks

Staňte se adoptivním rodičem u plazů!

Kód: 64/KAJ
osetrovatel
od 1 990 Kč / osoba

Touží Vaše dítě stát se ošetřovatelem zvířat? Nabízíme Vám ojedinělou možnost, jak si vyzkoušet na nečisto co takový chov zvířat obnáší.

Kód: 43/V P
8 položek celkem
Zpět do obchodu