Agama Vousatá

 
 
Agama vousatá & Taxonomie
Agama australská (Pogona vitticeps) neboli agama vousatá.
 
Agama australská
Stupeň ohrožení podle IUCN
Málo dotčený
Vědecká klasifikace
Říše Živočichové (Animalia)
Kmen Strunatci (Chordata)
Podkmen Obratlovci (Vertebrata)
Třída Plazi (Reptilia)
Řád Šupinatí (Squamata)
Podřád Ještěři (Sauria)
Čeleď Agamovití (Agamidae)
Rod Agama (Pogona)
Latinsky

Pogona vitticeps
Ahl, 1926

 

Agama australská (Pogona vitticeps) je denní ještěr z čeledi agamovitých, jiným názvem agama vousatá. Má žluté, světle hnědé až hnědočervené zbarvení (v zajetí se vyskytují variety od čistě bílé, žluté až po sytě červenou). Je převážně hmyzožravá, ale část jídelníčku tvoří i rostlinná strava. Agama, stejně jako hadi, svléká při růstu svou kůži. Ne však v celku, ale po jednotlivých částech těla (v různém časovém odstupu – hlava, ocas, tělo, končetiny). Dosahuje velikosti až 55 cm a dožívá se 15–20 let. Pro svou klidnou povahu a vcelku nenáročnou péči (při dodržení několika málo podmínek) je oblíbeným domácím mazlíčkem.

Agama vousatá & Faunapark Blondies

Agamky vousaté máme tři. Samičku Kevinu - své jméno dostala podle původní domněnky, že se jedná o Agama Lemonkasamce, který neustále utíkal /Sám doma/ a samičku Lemonu, podle svého vzácného žlutého zbarvení a dále máme samečka Leoška, kterého jsme dostali zdarma jako spáleného agamáčka od žárovky, ale léčením se nám jej podařilo dát dohromady.

Agamy patří mezi nejoblíbenější zvířátka mezi dětmi, kterých se s velkým respektem dotýkají, pod dozorem ošetřovatele si je mohou vzít na ruce, nejlépe však na hrudník a užívat si zvláštní pocit doteku chladnokrevného zvířete.
 
Kontaktní zvířátko: ANO
Možnost krmení: ANO /zážitkový prgram/

Možnost adopce: ANO

Možnost zážitkového programu "Krmení Agamí rodinky", naleznete v našem eshopu.

2 položek celkem
Zpět do obchodu