6.turnus MiniZOO Příměstský tábor 2024 3-17let v Minizoo Blondies

Příměstský tábor v Minizoo Blondies, 6.turnus 19.-23.8.2024

EDIT: K 7.5.2024 ZŮSTÁVÁ POSLEDNÍCH 5 MÍST!!

Skladem
Kód: 117
4 350 Kč –16 % 3 650 Kč / dítě
Kategorie: Zážitky
2024 tabor minizoo
4 350 Kč –16 %

Příměstský tábor  v MiniZOO Blondies Žermanice 2024

EDIT: K 7.5.2024 ZŮSTÁVAJÍ POSLEDNÍCH 5 MÍST!!

 

IMG_0301

 

V roce 2024 pořádáme 3 druhy příměstských táborů:

1. pony tábory /doporučený věk 3-10let/

2. tábory v minizoo /věkové kategorie 3-8 a 9-17let/.

3. tábor Kouzelné tvoření pro tvořilky, kreativní tábor /9-17let/.

 

 2024_tabor_minizoo_M   2024_tabor_pony_M  2024_tabor_tvoreni_m

 

Pro koho je náš příměstský tábor vhodný?

 - pro děti z tzv. lesních školek a škol. Tzn. pro děti, které jsou rády v přírodě, bez internetu, sociálních sítí. Důležitá je i zpětná vazba rodičů - počítají s tím, že se jim vrátí dětí chlupaté, mnohdy špinavé, ale šťastné, nabité dojmy, zážitky a s vědomím, že jim pravděpodobně usnou v autě cestou domů. Bohužel se setkáváme s rodiči, kteří na své špinavé i když šťastné dítě špatně snášejí. Je samozřejmě možné, aby se děti u nás po táboře převlékly do "civilu". Své věci budou mít od ročníku 2024 uloženy každý ve svém boxe, i když se i tak obáváme, že se budou věci válet po zemi, tak jako tomu bylo v předešlých ročnících - děti mají mít své věci pověšené, přesto je snazší je hodit na zem. Pravděpodobně jsou doma zvyklí, že maminka věci uklidí - ač to rodiče chtějí po nás, omlouváme se, ale ne. 

- pro děti se vztahem k přírodě - alfa omega účasti na našich táborech. Celý týden se pohybujeme v přírodě, zejména mezi zvířaty. Nezřídka se setkáváme u dětí s ubližováním nejen zvířatům, ale ničení přírody, nedejbože ubližování kamarádům. Po dobu pobytu dětem návyky ohleduplnosti k přírodě vštipujeme, bohužel však na to týden nestačí, děti by měly být vedeny jak rodiči, tak školou.

- pro děti samostatné - to se týká zejména mladších dětí, ale mnohdy je potřebu samostatnosti zdůraznit také u starších dětí. Tzn. aby si dokázaly děti na náš popud samy obléknout či svléknout svrchní oblečení /teplo-zima/, aby samy zvládly dojít na WC /menším s očistou pomůžeme/, uměly se samy najíst, napít. Samozřejmě jim budeme nápomocni, ale nemůžeme každé dítko krmit. Strava je připravena tak, aby chutnala malým dětem, a také aby ji bez problému zvládly sníst. V případě nehody jim pomůžeme s převléknutím, za předpokladu, že budou spolupracovat, to pak jde všechno lépe, s vzdorovitým uzlíčkem to jde hůře :). Pokud ratolest toto nezvládá, raději nechejte tábor na příští rok. Tulení a mazlení máme pro všechny nadbytek, na každém turnuse se najde dítě, které se od nás nehne. chce do náruče když je unavené, jsme prostě jejich tety, s tím se počítá.

Pokud má dítko nějaký problém /neříká si včas o wc, potřebuje pohlídat pitný režim/, stačí uvést do poznámky, děti dostanou náramky, kde si poznámku poznačíme.

 - máme zkušenosti s dětmi introvertními, s ADHD, hyperaktivními, s lehkou formou autismu. Tyto informace potřebujeme vědět předem, abychom se na ně připravili, zvláště co do počtu instruktorů.

Příměstský tábor u PONÍKŮ v MiniZOO Blondies Žermanice. Příměstské tábory  pony jsou vhodné pro malé či velké "koňáky", kteří nechtějí jezdit, ale vyhledávají společnost koní, respektive malých poníčků. Během týdne se seznámí se vším, co ke koním patří. Od základní péče o koně, výběhy, krmení, stlání, ale také samozřejmě čištění, sedlání a kdo bude chtít, tak sveze se také na velkých koních. Vše pod dozorem zkušených instruktorů a licencovaných jezdců.

Některé turnusy jsou již obsazeny, pokud lze vložit termín do košíčku, místo je volné.

Podívejte se na fotografie z předešlých ročníků:

 logo_rajce

  IMG_9214     IMG_9560  

 

Oddíl Minizoo je vhodný pro děti které touží být v přírodě.   V průběhu dne budou děti různě navštěvovat zoo, nebo si budeme zvířátkách povídat, budeme o ně pečovat, některá si vezmou děti do náruče, některá pomazlí. Každý den bude jiný - tématický, tzn. každý den si budeme povídat o jiném druhu zvířat /den želví, den ještěrů, hlodavců, malých šelem, bodlinatých apod/, vždy minimálně jeden den je koňský, tzn. postavíme překážky a děti půjdou na ruce s poníky parkur, nebo půjdeme s koňmi na procházku, vyzkoušíme tolik oblíbený hobby horsing.

Průběh aktivit:    Přejeme si, aby každé dítě si odneslo domů nejen mnoho zážitků, ale také informací o zvířatech a přírodě všeobecně, se kterými se pochlubí ve škole či školce. Pro nás je to ale hlavně fakt, že jsme pomohli našim dětem být blíže přírodě, pomáhat o ni pečovat a chránit ji. S tím také souvisí přístup ke zvířatům během konání tábora. Zvláště velká vedra zvířata snášejí velmi špatně, je třeba jim dopřát svůj klid a v tyto dny být se zvířaty, která horka snášejí lépe. 

foto_pt_3

Průběh aktivit v MiniZOO se může měnit, podle zájmu dětí, ale také podle režimu dne zvířat - bohužel není možné, aby byly děti celý den u zvířat, protože i příroda potřebuje mít také svůj klid a tomuto musíme průběh tábora přizpůsobit. Mnoho rodičů a takto i dětí si myslí, že budou zvířátka celý den krmit. Opravdu toto není možné, každé zvíře má svůj přísný stravovací plán a tak jako lidé, ani zvířátka nejí celý den.  A protože práce malého ošetřovatele v ZOO potřebuje fyzickou kondici, budeme mít připraveno spoustu her a zábavy a samozřejmě odměn a výher do soutěží. Jsme velmi zvědaví, jaká hra v letošním roce bude ta nejoblíbenější - bude to zase hra "Cukr - káva - limonáda - čaj - rum - bum" anebo "hu-tu-tu-tu" anebo raději tvoření s barevným pískem nebo tvoření z korálků? Uvidíme, nicméně určitě Vám dáme vědět prostřednictvím fotografií.

Každý rok máme ze všech turnusů stovky fotografií, které vystavujeme volně na rajčeti. Po shlédnutí fotografií si každý udělá obrázek, jak děti tráví volný čas s námi, jak se posunujeme a rozšiřujeme aktivity dětí. Posuďte sami!

Na děti tak kromě koní, poníků, malých falabell, lam, koziček, oveček, králíčků, morčátek, okrasných slepiček, bažantů, nandů, emů, kačenek, husic, holoubků bude čekat velké množství papoušků a různých druhů sov, dravců a dalšího ptactva včetně krkavce, dále mývalové, dikobrazové, bengálky, surikaty, mangusty, kočky, veverky, burunduci, a také samozřejmě ještěrky, šneci, malé či velké želvy a mnoho dalších.

Den budeme prokládat hrou a zábavou, tvoření /pískování, korálkování, kreslení atd./, zvláště pokud budou velká vedra, je horko úmorné i pro koně, musíme aktivity přizpůsobit zdraví koní. Podle zájmu dětí mohou děti navštívit také minizoo a bude připraven také další volnočasový program, hry, tvoření.

  • Nástup/odjezd: Nástup vždy v 07-08hodin, konec 15-16hodin. Pokud rodiče potřebují pobyt delší z důvodu práce, je možnost vyzvednutí do 17ti hodin. 
  • Věková hranice: Omezená věková hranice je 3-17let. U spodní hranice je důležitá samostatnost. Viz informace níže. Dále je věková kategorie rozlišena typem tábora.
  • Omezený počet dětí, v oddíle jen 15 dětí.

  NÁŠ TIP! Dárkový certifikát na jméno dítěte zašleme samozřejmě na požádání, tak abyste jej mohli dítěti věnovat pod stromeček či k narozeninám. Napište si prosíme o něj :)

 V ceně je zahrnuto:

  • dopolední a odpolední svačina
  • oběd
  • táborové tričko s potiskem MiniZOO Blondies /neplatí pro 1 denní pobyty/
  • celodenní program
  • odměny do soutěží a výhry

Zázemí: Kdykoliv během dne si mohou jít děti odpočinout do velkého altánu, kde budou k dispozici také sedací vaky, deky a matrace k odpočinku - bohužel postýlky zajistit neumíme... Děti mají k dispozici WC v zděné budově,  samozřejmě s čistou vodu z vodovodního řádu. Děti s sebou budou potřebovat hrníček, menší děti tašku s převlečením pro případ nehody.

Pokud stavební úpravy půjdou podle plánu, budeme v případě nepřízně počasí čas trávit v naší nové klubovně. Pokud ne, budeme jako loni využívat klubovnu místního sportovního klubu, kde máme k dispozici zrekonstruované vytápěné místnosti k hraní, zábavě, WC, kuchyň a jídelnu, kde budeme chodit s dětmi také na oběd. Máme k dispozici spoustu her a interních soutěží a kvízů, tvoření /malování, pískování,  korálkování atd./, a malá zvířátka za námi samozřejmě také přijdou, do sucha a tepla půjdou rády :). 

Co jíme? Dopoledne mají děti svačinu v podobě pečiva /se šunkou, se sýrem, s žervé, tvarohem, s čerstvou zeleninou/. Na odpolední svačinu je vždy buchta, nebo ovoce, povětšinou s ohledem na hlavní jídlo, po rýži je dříve hlad, v parnech raději osvěží melouny. V průběhu celého dne mají k dispozici děti pití - sladké a nesladké, které si samy čepují ze zásobníků - malým dětem pomáháme, ale většinou po prvním předvedení také zvládají samotné a velice rády :)

Na oběd se snažíme vařit tak, aby to dětem chutnalo, za celý den jim hodně vytráví. Vycházíme z našich zkušeností s dětmi a ze zkušeností z předešlých let. Nevaříme žádná smažená jídla, žádné vnitřnosti ani houby, které většinou děti odmítají. Nejoblíbenější jídla: rajská, znojemská  a svíčková omáčka, kuře na paprice, hrachová kaše, rizoto, dušená mrkev, segedínský guláš. Dále vždy máme jeden den turnusu špagety s masem /top jídlo snad pro všechny děti :) /, a 1x týdně je vždy sladké jídlo /palačinky, nebo tolik oblíbené nudle s mákem, buchtičky se šodó apod :). Dětem vaříme opravdu s láskou, jakoby to byly naše vlastní děti :).

Bohužel nejsme schopní zajistit speciální dietní stravu /bez lepku, bez laktózy apod./, nicméně je možné stravu poupravit tak, aby vyhovovala, vždy diskutujeme s rodiči. Také si rodiče mohou dítěti nosit jídlo v jídlonosiči /zapůjčíme/.

 Věková kategorie:  Omezená věková hranice je 3-17let, podmínkou však je, zejména u malých dětí, aby byly soběstačné - viz informace výše

Platební podmínky: Ceny jednotlivých turnusů se odvíjí od termínu uhrazení celé částky. Jsme organizace, tedy mnozí rodiče uvítají možnost proplacení tábora zaměstnavatelem, pojišťovnou či FKSP.  

 Cena je za 1dítě.

Uhrazení najednou nebo na splátky ... Platbou se rozumí kompletně uhrazený turnus. Turnus můžete platit po splátkách, za předpokladu, že do vs číslo objednávky /důležité, platby nám páruje automaticky účetní systém podle čísla objednávky a variabilního symbolu/. Po zkušenostech s loňským rokem Vás velice prosíme o věnování tomuto pozornost, jinak se v platbách ztrácíme, zvláště pak pokud tábor platí například babičky, které mají jiné jméno než dítko :).

Tábor je příměstský, nikoliv pobytový, tj. děti u nás nespí.

Objednání pouze v eshopu:   Počet míst je přesně v eshopu odpočítán, tj. dokud je termín v nabídce, jsou volná místa. Jakmile je termín neprodejný (nelze vložit do košíku), turnus je obsazen. Z kapacitních důvodů je počet míst velmi omezen. Pokud potřebujete, aby Vaše děti byly ve stejném věkovém oddíle, je zapotřebí vybrat ten daný věkový oddíl. Například pokud sestřičky mají 3 a 9 let a chcete, aby byly společně, je zapotřebí vybrat termín 3-9let.

 

Jednodenní tábor:  Můžete zvolit jakékoliv množství dnů, v kterýkoliv turnus tématicky zaměřený /tj. den v minizoo probíhá v turnuse minizoo v příslušném věkovém oddíle, den pony v turnusu pony). Např. můžete dítě přihlásit na všechny pondělky, nebo jen 2 dny v týdnu. Třeba jen tak na zkoušku, nebo protože prostě potřebujete na pár dnů dítě umístit do kolektivu dětí.  DO KOŠÍČKU VLOŽTE POČET DNŮ NA KTERÉ BUDE DÍTĚ NA TÁBOŘE. 

Pokud jste nenašli některou z informací, ptejte se, náš email je minizoo@centrum.cz.

Budeme se těšit.

MiniZOO Blondies z.s.

Zpět do obchodu