Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
english1to1 - výuka angličtinyhttps://www.english1to1.czSPEAKING IS EASY - obecná a obchodní angličtina, konverzace, děti, maturanti, Cambridge zkoušky.

Fotografie z táborů z letošního roku i předchozích let naleznete na odkazu níže:

https://minizooblondies.rajce.idnes.cz/

Příměstský tábor MiniZOO Blondies Žermanice 2022

Děkujeme všem dětem, které se zúčastnily našich táborů v roce 2022. Budeme se těšit v roce 2023.

     V letošní rok 2022 se pojí s velmi nevyzpytatelným počasím, jehož extrémy nás prováděly celé léto. Počasí značně ovlivní chování zvířat, kdy po většinu dne jsou schovaná před horkem a vycházejí až na večer. Pro některá zvířata jsou horka na hranici života a smrti a to bez nadsázky. Z toho důvodu jsme museli akutně zcela přehodnotit priority a upravit program tábora tak, aby si ho všichni užili a zvířátka nebyla ohrožena. Opravdu úmorná vedra panovala po celý den, takže i děti byly splavené, unavené. Snažili jsme se držet ve stínu pod stromy, i když některým dětem ani tato vedra nevadila a třeba míčové hry i v letošním roce byly hrány pořád :)

Každý den jsme trávili čas u zvířat jak to jen bylo možné, a když to možné nebylo, zvířátka jsme brali do stínu za dětmi. Každý den se nesl v duchu jiného druhu zvířat /bodlinatí, chladnokrevní, hlodavci a zajícovití, ptactvo atd./.  O zvířátkách z tématického dne jsme si povídali, mohly si je pohladit, držet je v náručí /pokud je unesly :)))/, na závěr byl kvíz, kolik si informací dětí zapamatovaly. Tento způsob environmentální osvěty u dětí se nám nejlépe osvědčil, když se den točí jen kolem jednoho druhu zvířat, lépe si děti informace zapamatují. Jako každý rok i letos byl vždy jeden den v týdnu výhradně "koňský", kdy se děti nejprve děti měly přednášku, kdy se dozvěděly zajímavosti, poté koníky čistily, sedlaly a nakonec se každý kdo chtěl a měl odvahu - povozil.

Oproti loňsku byl čas u zvířat nebo se zvířaty podstatně delší, na což se názory různily, některé děti by chtěly více, některé by si více hrály s dětmi, či tvořily :)). Hodně záleží na aktivitě dětí, některé potřebovaly vybít energii, jiné by nejraději byly stále ve společnosti zvířat. A tak některá zvířátka, kterým vedra nevadila, byla k dispozici pro mazlení dětmi stále k dispozici.

     I v letošním roce nás velmi mile překvapily děti, jejichž znalosti z oboru fauny i flóry byly opravdu velmi široké a předčily by leckterého dospělého. Máme také radost, že si děti své znalosti rozšířily, a když třeba zvířátko mít doma nemohou, během týdne si u nás tuto absenci vychutnají plnými doušky a za rok se třeba zase uvidíme.

Kompletní fotogalerii 2500fotografií, z příměstských táborů v MiniZOO Blondies naleznete v našem albumu na rajčeti:

https://minizooblondies.rajce.idnes.cz/2022_Primestke_tabory_MiniZOO_Blondies_I.dil/

https://minizooblondies.rajce.idnes.cz/2022_Primestke_tabory_MiniZOO_Blondies_II.dil/

 

 

Chyba nastavení. Kontaktujte správce e-shopu.