Sova pálená

Sova pálená

(Tyto alba)

     Sova pálená je považována za jednu z našich nejkrásnějších sov, možná díky závoji kolem očí ve tvaru srdce. Toužila jsem po černé mutaci těchto krásných soviček, to jsem ještě netušila, jak nesplnitelné přání to je.... Samičku se mi podařilo koupit v České republice, i když velikostí se zdálo, že se bude jednat o samce. Testy DNA potvrdily, že se jedná o samici - pojmenovali jsme ji Rozárka. Ukázalo se však, že 100% nepříbuzného samce bude problém sehnat. Snaha pořídit samce dokonce v černé mutaci se  stala být utopií. Proto jsem nakonec využila možnosti importu samce z Litvy. Dovoz nebyl úplně jednoduchý, protože v tom roce panovala v ČR nepříznivá covidová situace se zákazem nočního vycházení, ale risk se vyplatil a samečka Olivera jsme si přivezli a už bydlí spolu s Rozárkou v prostorné voliéře. Na jaře doufáme v první hnízdo :)

 

Kontaktní zvířátko:  absolutně NE -  jedná se o nočního tvora, v době návštěvy většinou spí.
Možnost krmení: absolutně NE.

Možnost adopce: ANO

koment
Tip
od 125 Kč / osoba

Při komentovaných prohlídkách se návštěvníci dozví mnoho informacích a zvířatech a především se dostanou do výběhů, kam to jinak není možné.

Kód: 67/A-
PTACI
od 150 Kč / osoba

50miliard - tolik ptáků žije na celé naší planetě. Pernatá zvířata jsou naše srdeční záležitost, proto o nich víme spoustu zajímavostí!

Kód: 88/A
CHCI PRISPET Kód: 58/250
PROJEKT SURI
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 61/500
velbloudi
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 139/500
osetrovatel
od 1 990 Kč / osoba

Touží Vaše dítě stát se ošetřovatelem zvířat? Nabízíme Vám ojedinělou možnost, jak si vyzkoušet na nečisto co takový chov zvířat obnáší.

Kód: 43/V P
6 položek celkem
Zpět do obchodu