Morče divoké

Morče divoké

(Cavia aperea)

Žije v Jižní Americe v oblasti hor[2], především v travnatých a křovinatých krajích od nížin Argentiny až po vysokohorská údolí v Andách, kde vystupuje až do výše 5000 metrů nad mořem. Morčata byla chována indiány už před 9 tisíci lety a v některých oblastech se dokonce ještě chovají.[2] Morčata byla chována pro maso a také jako obětní dary.[2] Tamní obyvatelé morčata často chovali také jako mazlíčky pro děti. Chovali je v příkopech u domů nebo přímo v domech. Už tehdy byly různé barevné typy, dokonce se vyskytovaly i rozety. Černá morčata byla hned po narození zabíjena kvůli pověrčivosti.


Morče divoké v MiniZOO Blondies:

Jsme v kontaktu s schovatelem a půjde-li vše dobře, tako divoká morčata budeme mít také u nás k vidění. Jsou to původní morčata, tedy ne domestikovaná, tutíž není možné je hladit ani krmit. Rozhodně stojí ale za shlédnutí a srovnání s domestikovanou formou morčete domácího.
 
Kontaktní zvířátko: ANO, mají kontaktní výběh
Možnost krmení: ANO, ve výběhu

Možnost adopce: ANO

koment
Tip
od 125 Kč / osoba

Při komentovaných prohlídkách se návštěvníci dozví mnoho informacích a zvířatech a především se dostanou do výběhů, kam to jinak není možné.

Kód: 67/A-
CHCI PRISPET Kód: 58/250
PROJEKT SURI
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 61/500
velbloudi
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 139/500
osetrovatel
od 1 990 Kč / osoba

Touží Vaše dítě stát se ošetřovatelem zvířat? Nabízíme Vám ojedinělou možnost, jak si vyzkoušet na nečisto co takový chov zvířat obnáší.

Kód: 43/V P
5 položek celkem
Zpět do obchodu