Kudrnáč

Holub Kudrnáč

 


 
Kurdnáči v MiniZOO Blondies:
 
Když jsme se rozhodovali, které holoubky si pořídíme, volba padla na páviky, krásné vznešené holuby s roztáhlým ocasním peří, vypadají skutečně jako pávi. Jeli jsme k chovateli, který dané plemeno choval. Při návštěvě u něj nás však zaujalo jiné plemeno holuba s kadeřavým peřím. Takoví bílí načechraní svatební holubi. Byla to láska na první pohled, ale chovatel neměl žádného na prodej. Odvezli jsme si tedy dva páry páviků. Později jsme ale zjistili, že pávici nejsou to pravé ořechové, neboť díky vzedmutému hrudníku se velmi špatně orientují v prostoru a špatně létají, což v našich podmínkách není ideální. Začali jsme tedy hledat chovatele kudrnáčů. Zjistili jsme, že jsme tvrdě narazili. Tyto kudrněté holuby chová opravdu velmi málo chovatelů. Jako hlavní základ chovu nám předal svůj chov pán chovatel z Čech, pro doplnění nové krve a zejména nové barvy jsme nakoupili pár dalších barev v zahraničí.

Holuby máme naučené na volný let, na noc se vracejí do voliéry s automatickým okénkem které se večer zavírá. Jsou zvídaví, je jich všude plno, stále vrkají, dokonce je máme naučené na přílet na zavolání. Hejno 30 holubů letících těsně nad člověkem, je úplně úžasný zážitek, zvláště děti na komentované prohlídce jsou vždy u vytržení. Dětem od jara do léta pravidelně ukazujeme malá holoubata.

 

Kontaktní zvířátko: NE, ale dětem ukazujeme holoubata
Možnost krmení: NE

Možnost adopce: ANO

koment
Tip
od 125 Kč / osoba

Při komentovaných prohlídkách se návštěvníci dozví mnoho informacích a zvířatech a především se dostanou do výběhů, kam to jinak není možné.

Kód: 67/A-
PTACI
od 150 Kč / osoba

50miliard - tolik ptáků žije na celé naší planetě. Pernatá zvířata jsou naše srdeční záležitost, proto o nich víme spoustu zajímavostí!

Kód: 88/A
CHCI PRISPET Kód: 58/250
PROJEKT SURI
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 61/500
velbloudi
od 500 Kč / ks

Podpořte jeden z našich projektů...

Kód: 139/500
osetrovatel
od 1 990 Kč / osoba

Touží Vaše dítě stát se ošetřovatelem zvířat? Nabízíme Vám ojedinělou možnost, jak si vyzkoušet na nečisto co takový chov zvířat obnáší.

Kód: 43/V P
6 položek celkem
Zpět do obchodu