Náš blog každodenních starostí v MiniZOO, anebo co je u nás nového

 

2021-12-16 Hurá konstrukce voliér pro mývaly, nosály a kočky konečně stojí. Bohužel nařezaný materiál mi zasypal sníh, takže jsme museli trošku počkat, až sníh roztaje. Nyní dám celou konstrukci do váhy, zavětruji a vrhnu se na zadní stěnu. Vidiny ale nejsou dobré, opět hlásí sníh, takže jinak v létě práce na dva dny je to nyní na 14dnů, protože nejen všude přítomné bláto, ale hlavně velmi krátké dny, ale hlavně že se voliéry rýsují :)


2021-12-14 Včera volal pán, u kterého jsme měli nějaký týden rezervované samičky nandu, že tedy v  jede na Čeladnou, jestli by nám to vyhovovalo. No nazdar, říkám si, už jsem myslela, že to neklapne, a příliš naše hejno rozšiřovat nechci :D. No ale vidina dalších nepříbuzných jedinců do hejna /pán je z druhé strany republiky a je chovatel, nikoliv překupník, nebo jen chovatel koupených násadových vajec/ mě samozřejmě láká a neodmítla jsem. Čekám na pána, v kufru vozu papírové krabice dle jeho instrukcí. Jaké bylo pro mne překvapení, když pán na smluvené místo přijíždí s vlekem na koně....  Namísto malých kuřat mi přivezl dvě už opravdu větší slepice. Co se dělo po cestě domů nebudu raději psát,  nicméně jsem ponaučena, že už ve voze žádná zvířata, ani "kuřata" nepovezu ve voze bez bezpečnostní mříže.  Jsem ale ráda za to, že holky mám, protože se ihned sžily s Holčičkou, která evidentně okřála a nyní tráví veškerý svůj čas pohromadě. Tak ještě sehnat dospělého samce, protože u našeho mladého ještě nevíme, jestli je on nebo ona a bylo by fajn mít rovnou dospělého samce, protože Holčička už snášela vajíčka. Kdybyste nějakém věděli, dejte vědět :)


2021-12-12  Máme novou "Holčičku". Dnes k nám přijela dospělá samička nandu. Nabídl nám ji pán majitel, protože mu zůstala sama po ataku psa na jejího partnera a evidentně se jí stýská. Stres na ni je vidět, našeho malého samečka vůbec neregistruje, hledá jen kde by utekla, ale žere a pije, vzala si i zeleninu, tak snad ji bude brzy lépe.


2021-12-07  Sníh stál, tak se vrhám na další voliéry. Tentokrát na nové větší voliéry pro mývaly, nosála a kočky. Práce mi jde vcelku od ruky. Protože se jedná o velké voliéry, nařežu a připravím si veškerý materiál a konstrukci postavím za pomocí dcer :), protože bych jinak musela mít několik párů rukou navíc a sílu jako chlap :)


 2021-11-26 Předpověď počasí hlásí na zítra sníh :(... pořád doufám, že se tak nestane, potřebuji ještě dodělat tolik voliér, mám tolik plánů... Zvířátka jsou již zazimovaná, takže ta jsou v bezpečí. Namísto dodělávky další voliéry pro papoušky, procházíme postupně všechny kouty a hledáme, co bychom ještě měli schovat, co pak pod sněhem nenajdeme :)


2021-11-25    Dnes jsme měli kontrolu z plemenářské knihy - taková běžná byrokracie i v chovu oveček a koziček. Každá ovečka a kozička musí mít v uchu náušnici. Náušnice s číslem se musí dát všem starším 6ti měsíců. A protože jsme si nechali ouessantské ovečky z letošních vrhů, rovnou jsem jim je už nacvakla. No není to nic příjemného, zvláště protože mají ovečky velmi malá ouška, musím se trefit mezi žilky, aby ouško příliš nekrvácelo. Hrot má asi 5mm, takže docela velká díra. Nejhorší na tom je, že do jara většina z nich náušničky ztratí. V lepším případě je ztratí, v horším si natrhnou ouško :( . Smutné, ale takové jsou naše zákony :(


2021-11-21  Jsme zpátky z burzy z Kroměříže. Vzhledem ke covidové situaci lidé nakupovali co mohli, resp. hlavně krmivo, mizelo z dodávek po pytlech... ještě že jsem měla domluvenu předávku prosa s pěstitelem ještě před areálem :). Ono je opravdu rozdíl nakupovat proso od pěstitele za 8,-Kč, než za 25,-Kč v obchodě, zvláště když máte plnou voliéru andulek které jsou prosí skartovačky :) . Mimo prosa jsme nakoupili velkou krabici sepiových kostí jak pro paoušky, tak pro šneky a želvy. Neodolali jsme a nakoupili další barevné duhové, fialové a strakaté andulky, tak zase bude ve voliérách veseleji :) 


2021-11-21 05:28:29  Je neděle a vyrážíme na burzu do Kroměříže. Máme tam přislíben závoz prosa přímo od pěstitele. Ano a pak máme domluvenu schůzku s pánem, který nám veze papoušky kakariky :) . Tak ještě omrkneme papoušky, něco nakoupíme :)